Jaki serwer na stronę WWW wybrać?

Decydując się na założenie własnej strony w internecie, musimy znaleźć dla niej miejsce. Takie miejsce w świecie informatyki nazywamy hostingiem, serwerem czy też VPS’em. W zależności od naszych oczekiwań, powinniśmy się zdecydować na zakup jednego z nich.

Serwer na stronę WWW – Rodzaje

Do wyboru mamy szeroką gamę serwerów, na których możemy zamieścić stronę internetową:

  • Serwer wirtualne (VPS) – to coś pomiędzy serwerem dedykowanym, a hostingiem współdzielonym  Rozwiązanie polecane dla bardziej zaawansowanych użytkowników, mających potrzebę pełnej kontroli nad tym co się dzieje z ich serwerem,
  • Hosting współdzielony – najczęściej wybierana metoda hostowania witryny w atrakcyjnej cenie. Zazwyczaj oferowany jest dostęp z poziomu usługi CPanel.
  • Serwer dedykowany – wybierany przez klientów biznesowych, którzy potrzebują najwyższych osiągów ze względu na wysoką liczbę kierowanych do strony użytkowników.

Hosting współdzielony – idealny dla początkujących

Choć do wyboru mamy wiele typów serwerów, większość początkujących użytkowników zdecyduje się na współdzielony serwer na stronę www. Z uwagi na fakt, że jest to najtańszy rodzaj usługi hostingowej, z pewnością minimalizujemy ewentualne ryzyko strat finansowych. Taki serwer dostaniemy już w cenie kilkudziesięciu złotych. To wygodne rozwiązanie – jego instalacja jest zazwyczaj automatyczna, a dane do logowania są generowane automatycznie i wysyłane na e-mail. Wadami mogą być ograniczone możliwości konfiguracji, okazjonalne awarie i niskie ilości zasobów. Warto jednak zdecydować się na ten typ, jeśli zakładamy swoja pierwszą wizytówkę w internecie.

Sprawdź https://hostilla.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*