Jaka powinna być chmura dla małej firmy?

Niewielkie firmy mają stosunkowo niewygórowane potrzeby w stosunku do twojej infrastruktury teleinformatycznej. Dlatego też bardzo często decydują się na przeniesienie całego okna działu IT i poza tym struktury przedsiębiorstwa. W takim wypadku doskonałym rozwiązaniem są zazwyczaj wszelki usługi działające poprzez sieć. W takich środowiskach dobrze sprawdza się chmura dla małej firmy, w której utrzymywane są pliki i dokumenty na których na co dzień pracują pracownicy biurowi.

Dlaczego w małych firmach chmury szczególnie się opłacają?

Tego typu rozwiązania pozwalają w dużym stopniu minimalizować wydatki związane z prowadzeniem działalności. Przechowywanie dużej ilości danych w chmurze zwalnia nas tak naprawdę z wielu obowiązków dotyczących zabezpieczenia i administracji z danymi firmowymi. Obowiązki to delegowane są po prostu poza firmę. Za bezpieczeństwo naszych danych odpowiada w takiej sytuacji firma hostingowa lub dostawca rozwiązania w chmurze.

Ograniczenie kosztów infrastruktury IT

Zastosowanie serwerów w chmurze pozwala na znaczące ograniczenie kosztów które trzeba było do tej pory ponosić w związku z utrzymywaniem całej infrastruktury IT. Typowa chmura dla małej firmy działa w oparciu o jednolity i stosunkowo niewysoki abonament. Wydatki ponoszone na utrzymywanie danych na serwerach dostawcy tego typu usługi są bardzo niewielkie w stosunku do kosztów związanych z utrzymaniem własnej serwerowni oraz zatrudnieniu osób odpowiedzialnych za administracją niecałą infrastrukturą informatyczną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*