Jeden z najważniejszych czynników, który kształtuje ofertową oraz transakcyjną cenę mieszkania w Gdyni to oczywiście jego lokalizacja. Nabywca chce mieć w pobliżu wszelkie interesujące go punkty infrastruktury miejskiej, a także dobry dojazd do pracy, szkoły dziecka itd.

Większość nabywców znacznie bardziej ceni nieruchomości położone w modnych i spokojnych dzielnicach miasta. Dodatkowe atuty mieszkania na sprzedaż w Gdyni to bliskość terenów zielonych oraz dobry dojazd do centrum. Nieruchomości znajdujące się w większej odległości od jakiegokolwiek parku lub te z utrudnionym dojazdem do najważniejszych punktów w mieście znacznie wolniej znajdują chętnych na zakup.

Sprzedaj drożej mieszkanie w Gdyni

Im atrakcyjniejsza lokalizacja, tym wyższą cenę nieruchomości możemy ustalić. Transakcyjne ceny nieruchomości w Gdyni, które znajdują się w centrum, mogą być aż dwukrotnie wyższe od tych mieszkań, które są usytuowane na obrzeżach miasta. Pamiętajmy przy tym, że atrakcyjna lokalizacja dla każdego może oznaczać co innego. Generalnie przyjmuje się, że modnymi dzielnicami, w których warto sprzedać mieszkanie w Gdyni, zdecydowanie są Orłowo i Redłowo. Zlokalizowane tam nieruchomości potrafią osiągać naprawdę horrendalne wartości.

Najbliższa okolica mieszkania

Nabywcy nie chcą płacić dużych sum za mieszkania w otoczeniu starych kamienic, dziurawych ulic i uciążliwego sąsiedztwa. Dlatego najlepsze ceny osiągają te mieszkania w Gdyni, które posiadają ogrodzony teren osiedla, strzeżony parking oraz zieloną przestrzeń wspólną. Jeśli nie możemy zagwarantować nabywcy takich standardów, najprawdopodobniej będziemy musieli zejść z ceny.