Automatyczny trading – Serwer VPS czy dzierżawa sygnałów

W naszym kraju coraz więcej osób inwestuje na Forex, brokerzy prześcigają się w reklamowaniu swoich usług. Coraz więcej traderów próbuje swoich sił na rynku próbując tradować manualnie – dostępnych systemów  i szkoleń na rynku jest  bardzo dużo, ale rzeczywistość jest taka, że 85% traderów  grających tradycyjnie na platformie MT4 traci pieniądze. Tym czasem rzeczywistość rynkowa jest zupełnie inna – dziś wielkie instytucje finansowe i duże banki inwestycyjne coraz częściej do zawierania transakcji używają robotów transakcyjnych. Robot się nie męczy, ani nie posiada emocji, więc trading jest bardziej opanowany i mniej uznaniowy. Transakcje wykonywane są zawsze zgodnie z założeniami programu, który napisał programista.

Możliwości indywidualnych traderów w handlu automatycznym 

Dziś jest wiele możliwości rozpoczęcia handlu automatycznego na rynku jest wiele niedrogich automatów, które mogą tradować na rynku i sukcesywnie zarabiać grając 24/5 dni w tygodniu. Najprostsze w miarę dobre oprogramowanie można kupić już od 300 zł. W takim razie jak je zainstalować ?

Serwery vps windows 

Aby rozpocząć trading należy wynająć serwer vps windows – koszty jego wynajęcia to w zależności od oprogramowania tzw EA około 50 do 70 zł. Większość brokerów już dziś takie serwery do wynajęcia oferuje wystarczy wykazać się odpowiednim obrotem na koncie

Kopiowanie sygnałów MQL5

Alternatywą do wynajęcia serwera jest możliwość kopiowania sygnałów z platformy MQL5 bezpośrednio na platformę MT4, koszty to około 20 USD do 30 USD miesięcznie – zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie trzeba wynajmować serwera vps a wystarczy tylko podpięcie sygnałów pod platformę MT4 a ponadto oprócz strategii automatycznych można kopiować zagrania doświadczonych traderów manualnych, którzy doskonalą swoje techniki tradingu latami.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*