Analiza cen konkurencji dla chcących zwiększyć zyski ze sklepu

Te same rzeczy w różnych sklepach internetowych mogą mieć inne ceny. Porównywanie ich ważne jest dla klientów, bo pozwala kupić coś za korzystną cenę. Takie samo znaczenie ma to działanie dla sprzedawców. Trzeba tak wyceniać produkty, by klientom opłacało się zrobić zakupy akurat tu, a nie u konkurencji.

Konkurencyjność sklepów internetowych a cena

Na konkurencyjność sklepu działającego online składają się różne cechy. Funkcjonalna strona, różne metody płatności, niskie koszty dostawy – to wszystko ma znaczenie. Konkurencyjność zwiększają także atrakcyjne ceny. Czy są one atrakcyjne, to wykaże analiza cen tych samych produktów w innych sklepach online. Jeśli są one niższe niż u innych albo nawet na średnim poziomie, to sklep jest konkurencyjny.

Jak monitorować ceny u konkurencji

Klient, chcący kupić coś w korzystnej kwocie, ma łatwo. Porównuje ceny dla tego jednego produktu w tych sklepach, gdzie go znajdzie. Sprzedawca ma już trudniej. Ma on w swojej ofercie wiele rzeczy i analiza cen powinna obejmować je wszystkie. Każdy produkt powinien mieć konkurencyjną cenę. Nie może taka analiza zajmować zbyt wiele czasu. Osoby działające w e-commerce i tak mają wiele obowiązków. Czasu jednak to nie zajmie, ponieważ monitoruje się ceny konkurencji, korzystając z gotowych narzędzi. Szybko zyskuje się przydatne informacje: o cenie, o dostępności produktu, o kosztach wysyłki.

Korzyści z analizy cen konkurencji

Działania podjęte w wyniku analizy mogą służyć zwiększeniu sprzedaży. To wtedy, gdy zmniejsza się cenę, aby sprzedać więcej. Może także chodzić o większy zysk ze sprzedaży jednego produktu. Jeśli analiza cen wykazuje, że w innych sklepach go już nie ma albo jest droższy, to można trochę cenę podwyższyć. Tak czy inaczej, efektem będzie większy dochód sklepu ze sprzedaży takiego produktu.

Analiza daje efekty, o ile tylko korzysta się z otrzymanych informacji. Mając informacje o cenach, podejmuje się różne działania zwiększające dochód. Korzyści są znaczne, a samo otrzymywanie informacji o cenach bardzo proste.

Źródło informacji – https://dealavo.com/pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*